ساکنین گران‌ترین شهرهای دنیا برای نیازهای اولیه زندگی خود وادار به پرداخت هزینه‌های سنگینی هستند، در برخی موارد حتی دو، سه یا ده برابر بیشتر از متوسط هزینه زندگی در آمریکا، از ۱۵ دلار برای یک همبرگر تا قیمت‌های نجومی املاک. در این مقاله ۱۰ شهر را که بر اساس گزارش هزینه‌ی زندگی در واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) عنوان گران‌ترین شهرهای دنیا را دارند برای‌ شما بررسی خواهیم کرد. در اغلب آن ها مقایسه‌ای هم میان آن شهر و نیویورک که خود یک شهر گران در آمریکا محسوب میشود، صورت گرفته است.

 

سنگاپور

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

شهری که با توجه به هزینه‌های بالای حمل و نقل و لباس در صدر گران‌ترین شهرهای دنیا قرار گرفته است. یک شلوار جین در یک مغازه در خیابان Orchard که محبوب‌ترین خیابان برای خرید در سنگاپور است، ممکن است بیش از ۵۰ درصد گرانتر از یک شلوار جین در شهر نیویورک باشد. در واقع همین امر سنگاپور را به گران‌ترین مکان برای خرید لباس تبدیل کرده است.

سنگاپور

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

همچنین سیستم مالکیت اتومبیل در سنگاپور حمل و نقل را در این شهر تقریبا سه برابر بیشتر از نیویورک می‌کند. مالکان اتومبیل علاوه بر مبالغی که باید برای ثبت ماشین پرداخت کنند محبور هستند برای تعداد محدود مجوز رانندگی هم درخواست دهند. در کل ارزش اتومبیل در سنگاپور، دو برابر قیمت آن در بازار است.

پاریس

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

در این فهرست پایتخت فرانسه، پاریس، در مکان دوم قرار دارد. شاید سیگار در این شهر ارزان باشد، ولی میل مردم پاریس برای داشتن غذا و لباس با کیفیت باعث شده است که قیمت آن ها در این شهر خیلی گران باشد. بعنوان مثال، نانوایی‌ها یک قرص نان را با قیمتی حدود ۸.۸۳ دلار می‌فروشند در حالی که در آمریکا شما برای هر قرص نان ۴.۹۰ دلار می‌پردازید.

اوسلو

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

پایتخت نروژ در مکان سوم فهرست گران‌ترین شهرهای دنیا قرار دارد، ولی زمانی که صحبت از هزینه‌های حمل و نقل عمومی به میان می‌آید اوسلو از تمامی رقیبان بالاتر است. قیمت متوسط یک بلیت مترو ۵.۱۲ دلار است که بیش از دو برابر قیمت آن در نیویورک است.

زوریخ

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

زوریخ به لطف دستمزدهای بالای افراد در آن، در این فهرست در مکان پنجم قرارگرفته است. نزدیک به یک چهارم ساکنین این شهر در بانک یا سیستم سرمایه گذاری فعالیت می کنند. ولی آیا به واقع این علت قیمت ۱۵ دلاری یک همبرگر است؟ علاوه بر این به نظر می‌رسد که زوریخ دارای بالاترین هزینه برای تفریح و سرگرمی است.

ثبت نظر