سیدنی

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

هزینه‌های زندگی در استرالیا در حال افزایش است و این همان دلیلی است که سیدنی را در مکان ششم این لیست قرار داده است. به‌طور نسبی خانه‌های خالی کمی در شهر وجود دارد که موجب شده است مردم برای اجاره‌ی یک آپارتمان لوکس و دو خوابه ماهانه مجبور به پرداخت بیش از ۲۵۰۰ دلار شوند.

ملبورن

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

شهر ملبورن که در تعقیب سیدنی در این فهرست قرار گرفته است بعنوان قابل سکونت‌ترین شهر در دنیا شناخته شده است، ولی زندگی در این شهر ایده آل هزینه‌هایی را هم به دنبال دارد. بعنوان مثال یک پاکت سیگار در ملبورن حدود ۱۹ دلار قیمت دارد در حالی که در آمریکا قیمت یک پاکت سیگار ۵.۵۰ دلار است.

ژنو

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

دومین شهر از سوییس که در این فهرست جای گرفته است ژنو نام دارد. قیمت یک فنجان قهوه در آن ۶.۵۲ دلار است . شاید جالب باشد که بدانید ژنو گران‌ترین شهر از لحاظ داشتن یک ساندویچ در یک کافه است. متوسط قیمت این ساندویچ ۳۲.۶۰ دلار است.

کپنهاک

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

کپنهاگ آخرین شهر اروپایی این فهرست است. یک فنجان قهوه در آن حدود ۶ دلار قیمت دارد. این گزارش عنوان می‌کند شهرهای اروپایی که از یورو استفاده نمی‌کنند همانند کپنهاگ، زوریخ، ژنو و اوسلو از همسایگان اروپایی خود که از یورو استفاده می‌کنند گران‌تر هستند.

هنگ کنگ

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

جزیره‌ هنگ گنگ به سبب هزینه‌های بالای کرایه در این فهرست قرار گرفته است. چنانچه هر فوت مربع (۰.۰۹ مترمربع) را در نیویورک با قیمتی در حدود ۱۳۹۳ دلار می‌توانید داشته باشید در هنگ گنگ برای داشتن هر فوت مربع باید چیزی حدود ۱۱ هزار دلار بپردازید.

سئول

معرفی گران ترین شهر های دنیا (+عکس)

آخرین شهر این فهرست ده تایی پایتخت کره جنوبی یعنی شهر سئول است. تا ۵ سال پیش سئول در لیست ۵۰ کشور گران دنیا قرار داشت ولی دلیل این‌که حالا در بین ده کشور گران قرار گرفته است قیمت‌های بالای خوار و بار در این شهر است. خوار و بار در سئول تقریبا ۵۰ درصد گران‌تر از خوار و بار در نیویورک است. قیمت متوسط یک قرص نان ۱۳.۹۱ دلار است.

ثبت نظر